top
logo


Comarch OPTIMA - Księga Handlowa PDF Drukuj Email
Wpisany przez Administrator   
środa, 16 grudnia 2009 22:37

Comarch OPT!MA - Księga Handlowa

Prowadzenie pełnej księgowości w firmie wymaga posiadania solidnego narzędzia, które obejmie swym działaniem cały obszar księgowości, nie generując przy tym błędów wynikłych z ogromnej liczby danych do przetworzenia oraz operacji, jakie muszą być na nich wykonane. Rzetelne i zgodne z Ustawą o Rachunkowości operacje księgowe umożliwia oprogramowanie dla firm Comarch OPT!MA Księga Handlowa, którego najważniejszą cechą jest pełna automatyzacja procesu dekretacji dokumentów, usprawniająca w znacznym stopniu pracę działu księgowości. Użytkownik ma możliwość aktualizacji modułu, która uwzględnia wszystkie zmiany w przepisach prawnych.

Comarch OPT!MA Księga Handlowa

to nowoczesny system komputerowy, który pozwala sporządzać obligatoryjne sprawozdania finansowe, raporty wewnętrzne dla potrzeb kierownictwa, szybko i bezbłędnie otwierać i zamykać okres obrachunkowy, na bieżąco kontrolować rozrachunki oraz wiele innych funkcji niezbędnych do prowadzenia pełnej księgowości.

Moduł Comarch OPT!MA  Księga Handlowa to:

 • możliwość tworzenia wielopoziomowego planu kont,
 • podział na dzienniki cząstkowe, zestawienie obrotów i sald za dowolny okres (przeglądanie kont syntetycznych i analitycznych),
 • możliwość wykorzystania schematów księgowych do automatycznego księgowania wszystkich dokumentów oraz deklaracji,
 • dowolnie definiowalne zestawienia księgowe,
 • prowadzenie pełnej ewidencji VAT oraz wydruk deklaracji VAT-7 i VAT-7K, VAT-UE,
 • obliczanie zaliczek na PIT-36, PIT-36L, CIT-8 oraz wydruki deklaracji rocznych,
 • oddzielne ewidencjonowanie dokumentów, które nie są fakturami VAT, np. dowody wewnętrzne, polisy ubezpieczeniowe, zlecenia itp.,
 • możliwość zaksięgowania dokumentów bezpośrednio z innych modułów, np. list płac z modułu Comarch OPT!MA Płace i Kadry lub dokumentów OT, LT z modułu Comarch OPT!MA Środki Trwałe,
 • możliwość jednoczesnej pracy na dwóch okresach obrachunkowych,
 • tworzenie zestawień księgowych, w tym: bilans firmy, rachunek zysków i strat, przepływy środków pieniężnych itd.,
 • prowadzenie analiz finansowych.

Dane zgromadzone w module Comarch OPT!MA Księga Handlowa, oprócz przetwarzania pod kątem rachunkowości finansowej, mogą być wykorzystane dla celów rachunkowości zarządczej, między innymi za sprawą modułu Comarch OPT!MA Analizy. Moduł ten pozwala na zestawianie danych księgowych z danymi pochodzącymi z innych modułów, np. z modułu magazynowo – fakturującego, dając tym samym wielowymiarowy obraz sytuacji finansowej firmy.

Pełna integracja modułów oprogramowania dla firm Comarch CDN OPT!MA pozwala na bezkonfliktową współpracę między nimi, co oznacza, że informacje zawarte w pozostałych modułach stanowią bazę danych także dla modułu Księga Handlowa.

Podobnie jak w Księdze Podatkowej, również Księga Handlowa pozwala na automatyczną generację i przesyłanie Deklaracji VAT bez konieczności wychodzenia z domu! Nie musisz tracić czasu, wystarczy że eksportujesz potrzebną Ci deklarację do systemu e-deklaracji Ministerstwa Finansów. Wszystkie dane pobierane są z programu, dzięki czemu łatwo unikniesz pomyłek. Co więcej Comarch OPT!MA daje możliwość odebrania Urzędowego poświadczenia Odbioru, gwarancji dotarcia e-deklaracji do urzędu.

Po więcej informacji na temat e-deklaracji zapraszamy do lektury dokumentacji Comarch OPT!MA Księga Handlowa.

Moduł rozszerzony Księga Handlowa Plus zawiera dodatkowo:

 • możliwość zakładania kont walutowych,
 • możliwość księgowania schematami księgowymi na konta walutowe,
 • możliwość przeglądania dekretów oraz obrotów i sald w walucie obcej oraz w walucie systemowej.

Dodaj do:

Deli.cio.us    Digg    reddit    Facebook    Wykop    Gwar
Poprawiony: poniedziałek, 04 stycznia 2010 00:10
 

bottom

Stworzone dzięki Joomla!. Valid XHTML and CSS
Reklama: